LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nesër votohet Amnistia/ Manja: Vonesa dëmtoi 700 përfitues, opozita mbështet qeverinë

3 Prill 2024, 15:56, Aktualitet CNA
Nesër votohet Amnistia/ Manja: Vonesa dëmtoi 700 përfitues,
Ulsi Manja, ministër i drejtësisë

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, ka reaguar në lidhje me votimin për Amnistinë Penale.

Manja është shprehur se vonesa dëmtoi 700 përfitues.

Ndër të tjera ka theksuar se opozita mbështet variantin e qeverisë për Amnistinë dhe se në projektligj nuk do të jenë subjektet që janë dënuar apo akuzuar nga SPAK apo GJKKO.

“Vonesa nga agjenda politike të turbullta dëmtuan afro 700 përfitues.

Opozita mbështet variantin e qeverisë për amnistinë.  

Ku nuk përfitojnë subjektet që janë të dënuara apo akuzuara nga SPAK-u dhe GJKKO”, tha Manja./ CNA

Lajmet e fundit nga