LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zoto dhe Mërtiri, në kërkim/ Vijojnë pagesat për inceneratorin e Tiranës

17 Janar 2023, 11:44, Aktualitet CNA

Zoto dhe Mërtiri, në kërkim/ Vijojnë pagesat për

Deputetja e PL-së, Monika Kryemadhi, i ka bërë thirrje SPAK-ut që të bllokojë pagesat për inceneratorin e Tiranës.

“SPAK nuk ka fuqi të anulojë kontratën e koncensionin e Tiranës, të bllokojë pagesat nga Bashkia e Tiranës nëse nuk është pjesë.

Sepse sot kompania koncensionare nuk ka zbatuar kontratën, nuk bën diferencim, riciklim, djegie, por vetëm groposje.

Shqiptarët sot paguajnë 29 euro për ton vetëm për groposjen pa llogaritur shpenzimet e tjera transportin e me radhë. Deri më sot nuk kemi asnjë veprim nga drejtësia shqiptare që më e pakta që mund të bënte është ndërprerja e pagesave për një kompani offshore”- u shpreh Kryemadhi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga