LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Unë hipokrit?’/ Juristi përplaset me Mentor Kikian

16 Janar 2023, 23:01, Aktualitet CNA
‘Unë hipokrit?’/ Juristi përplaset me Mentor Kikian
Mendtor Kikia dhe Plarent Ndreca

Një debat është regjistruar mbrëmjen e sotme mes juristit Plarent Ndreca dhe gazetari Mentor Kikia.

Teksa po diskutonin me situatën politike në vend, Kikia deklaroi se është hipokrizi të dëgjosh mazhorancën të thotë se është e shqetësuar që opozita është e dobët.

Por juristi nuk e prit mirë këtë deklaratë dhe e mori personale fjalën hipokrizi.

Pjesë nga debati:

Mentor Kikia: Të dëgjosh mazhorancën të thotë, që ne jemi të shqetësuar që kemi një opozitë të dobët dhe për këtë nuk ndjehemi mirë, është kulmi i hiprokozisë.

Plarent Ndreca: Domethënë unë jam hipokrit po thua?

Mentor Kikia: U shpreha në tërësi.

Plarent Ndreca: Nuk është mirë që të vesh këtë term, përsa kohë jam unë këtu. Nuk akuzova as Ivin, që e kam kundërshtar, që është hipokrit, jo të më thuash ti hipokrit.

Mentor Kikia: Them që është hipokrizi, sepse një qeverie, padyshim, jo në Shqipëri, por kudo që të jetë, i intereson një kundërshtar politik i dobët./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga