LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri/ Ja sa ishte magnituda

16 Janar 2023, 19:29, Aktualitet CNA
Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri/ Ja sa ishte
Foto ilustruese

Të tjera lëkundje tërmeti janë regjistruar pak minuta më parë në Shqipëri.

Sipas EMSC-së, lëkundjet ishin me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter dhe me thellësi 2 kilometra.

Konkretisht tërmeti u regjistrua në orën 7:23 dhe ishte me epiqendër 13 kilometra nga Bulqiza dhe 28 kilometra nga Tirana.

Nga këto lëkundje nuk raportohen dëme.

Ky tërmet pason lëkundjet e herëpashershme në vendin tonë që nga tërmeti i një nate më parë me epiqendër Xibrën e bashkisë së Klosit.

Ndërkaq, sizmiologët kanë deklaruar se këto tërmete nuk shkaktojnë dëme dhe nuk ka nevojë për të pasur panik./ B.A. - CNA.al

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri/ Ja sa ishte

Lajmet e fundit nga