LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aktivistja Sevim Arbana: ‘Big Brother’, program bosh/ Vajzat janë skandaloze për gjuhën që përdorin

17 Janar 2023, 08:37, Aktualitet CNA

Aktivistja Sevim Arbana: ‘Big Brother’, program bosh/ Vajzat

“Epiteti 'i degjeneruar' është i tejkaluar, por është program bosh që dhe në botë që kur është eksperimentuar nuk është se ka pasur audienca të mëdha, sidomos në Europë, i sheh ajo pjesë që quhet turmë, ata që shohin telenovela”.

Kështu është shprehur aktivistja Sevim Arbana në studion e emisionit “Të Paekspozuarit“ .

Sipas saj vajzat janë skandaloze dhe në gjuhën që përdorin dhe se në disa raste e kap tensioni kur sheh ndonjë episod.

“Duke i vënë prapashtesën ‘VIP’ shtohen emocionet, këtu fillon konflikti se pret të shohësh VIP-a dhe ky ishte zhgënjimi.

Pritshmëritë e mia për vajzat ishin të tjera. Le të themi që zhgënjimi për gjininë femërore është më i madh se për gjininë mashkullore, meshkujt janë shumë më mirë. Vajzat janë skandaloze, dhe në gjuhën që përdorin.

Më kap tensioni kur shoh ndonjë episod të 'Big Brother'”, është shprehur më tej Arbana./CNA.al

Lajmet e fundit nga