LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Hakerat bënë copë sistemin”/ Rama tallet me Xhaferrajn: Amerikanët i keni bërë si Guri në filmin “Mëngjese Lufte”

3 Tetor 2022, 18:27, Aktualitet CNA
“Hakerat bënë copë sistemin”/ Rama tallet me
Foto ilustruese

Deputeti Ferdinand Xhaferraj ka komentuar sulmet e fiundit të hakerave dhe është shprehur sot në Kuvendin e Shqipërisë duke thënë se hakerat kanë bërë copë sistemin.

“Hakerat e bënë copë sistemin. Është bërë një punë e mirë në sistemin energjetik, por jo tek ujësjellsat e të tjerë që janë të ekspozuar lehtësisht ndaj sulmeve. Shumë mirë bëri kryeministri për bazën e Kuçovës, shumë mirë bëri për opozitën iraniane MEK, por kjo na ka ekspozuar përballë sulmeve të hakerave prandaj duheshin marrë masa”, tha Xhaferraj.

Pas kësaj deklarate ka reaguar Rama, i cili nuk ka ngurruar të përgjigjet përmes ironive.

"E vërteta është që, kur flisini për amerikanët i përdorni kundër njëri-tjetrit. Amerikanët i keni bërë si 'Guri' në filmin 'Mëngjese Lufte'. Meqë përdoret amerikanët, amerikanët që i dinë ato punë kanë nxjerrë një raport për sulmin. Amerikanët thonë se sulmi nuk e ka arritur objektivin”, tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga