LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çmimi i energjisë/ Balluku: ERE e ka bërë punën siç duhet, po i bëni copë pa asnjë të drejtë

3 Tetor 2022, 17:53, Aktualitet CNA
Çmimi i energjisë/ Balluku: ERE e ka bërë punën
Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku

Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka reaguar për akuzat e ngritura nga opozita, në lidhje me mos aplikimin e rritjes së çmimit të energjisë elektrike për familjarët që shpenzojnë mbi 800 këh.

Gjatë fjalës në Kuvend, Balluku tha Enti Rregullator i Energjisë po sulmohet pa të drejtë vetëm se po zbaton vendimin e Qeverisë.

“Ju që i hidheni ERE-së se s’keni çfarë t’i bëni gomarit dhe i bini samarit, nuk është mirë. ERE ka burra dhe gra të nderuara. Keni një javë që i bëni copë pa asnjë të drejtë. ERE e ka bërë punën siç duhet, është detyrë e ERE-s apo qeverisë. Nëse qeveria do të mbrojë qytetarët, do dalë ERE të na thotë mos e mbroni?”, u shpreh ajo, ndërsa ironizoi opozitën.

“Është mërzitur opozita se i ra kauza për protestën?!”, theksoi ajo, duke argumentuar se nuk ka arsye që opozita të sulmojë ERE-n për mos aplikimin e rritjes së çmimit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga