LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emrat/ Dy gazetarë në listën e “Memex”, publikohen nga hakerat

3 Tetor 2022, 15:14, Aktualitet CNA

Emrat/ Dy gazetarë në listën e “Memex”, publikohen

Të paktën dy emra gazetarësh kanë dalë sot në të dhënat e publikuara nga hakerat të marra nga sistemi i Policisë “ Memex”.

Bëhet fjalë për gazetarët Armand Shkullaku dhe Reis Çiço.

Ndërkohë Policia në një deklaratë për media, thotë se lista që është publikuar nga hakerat nuk i përket sistemit “Memex”.

Por nga ana tjetër nuk sqaron se çfarë është kjo listë ku janë emra politikanësh dhe gazetarësh, nëse nuk është lista e ‘Memex”./CNA.al

Emrat/ Dy gazetarë në listën e “Memex”, publikohen

Emrat/ Dy gazetarë në listën e “Memex”, publikohen

 

 

Lajmet e fundit nga