LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë raportoi Yuri Kim në DASH për Altin Dumanin e SPAK?/ Gazetari ngre pikëpyetjet

25 Janar 2023, 22:42, Aktualitet CNA
Çfarë raportoi Yuri Kim në DASH për Altin Dumanin e SPAK?/
Gazetari Roland Qafoku

Gazetari Roland Qafoku deklaroi se ambasadorja amerikane, Yuri Kim raporton për çdo gjë te Departamenti i Shtetit (DASH).

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Qafoku u shpreh se Kim ka raportuar edhe për SPAK dhe drejtuesin e saj të ri, Altin Dumani.

“Të themi që ambasadorët amerikanë bëjnë politikë personale? Jo. Këtu është ajo se çfarë bën politika jonë, raporti i politikës sonë me ambasadorët amerikanë. Gjëja më e bukur do të jetë që të hapim dosjen dhe të lexojmë se çfarë ka thënë Yuri Kim.

Çdo gjë raportohet në Departamentin e Shtetit (DASH). Edhe atë të Altin Dumanit. Jam i bbndur, me intuitën time që e raporton atje. Kështu funksionon”, theksoi ai./ Euronews Albania

Lajmet e fundit nga