LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj i kundërpërgjigjet Metës/ “Sherret nuk janë halli i qytetarëve të Tiranës”

25 Janar 2023, 13:38, Aktualitet CNA

Veliaj i kundërpërgjigjet Metës/ “Sherret nuk janë

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, i është kundërpërgjigjur kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta. 

Pas akuzave ndaj tij, Veliaj, gjatë një prononcimi për mediat, është shprehur se sherret brenda një partie politike nuk janë hallet e qytetarëve të Tiranës, por të Ilir Metës.

“Sherret banale brenda një partie politike nuk janë halli i qytetarëve të Tiranës, por të Ilir Metës dhe Kryemadhit”, tha Veliaj.

Ndër të tjera, Veliaj komentoi edhe marrëveshjen mes PD-së dhe PBDNJ-së, duke thënë se po bëhen bashkë në grahmat e fundit politike.

“As s'e kam vënë re fare. Më duket një marrëveshje e një partie të vogël që s’ka më asnjë fuqi. Po bëhen bashkë në grahmat e fundit politike”, ka deklaruar Veliaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga