LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTOT- Banorët e Bërxullës protestojnë para Kryeministrisë/ Do të vetëflijohemi

25 Janar 2023, 10:56, Aktualitet CNA
FOTOT- Banorët e Bërxullës protestojnë para
Foto ilustruese

Banorët e fshatiti Bërxullë në Tiranë kanë dalë sërish për të protestuar për pronat e tyre.

Një grup qytetarësh janë paraqitur para Kryeministrisë, me pankarta në duar dhe janë shprehur se nuk janë dakord me çmimin e vendosur nga qeveria për kompensimin e pronës së tyre.

Ndër të tjera ata janë shprehur se nuk kanë marrë asnjë përgjigje për problemet e tyre.

Në mesazhet që përcjellin përmes pankartave ata paralajmërojnë se janë gati edhe të vetëflijohen për pronën e tyre.

“Do të vetëflijohemi, Të shfuqizohet akti normativ i vitit 2016 për shpronësimet, Tri kërkesa: Devijim projekti, shpronësim me vlerë të tregut, rrugë dytësore”, janë vetëm disa nga mesazhet e qytetarëve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga