LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasadorja e BE-së, në zyrën e Dumanit/ Zbardhen diskutimet

24 Janar 2023, 20:11, Aktualitet CNA

Ambasadorja e BE-së, në zyrën e Dumanit/ Zbardhen diskutimet

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Christiane Hohmann, ka mbajtur ditën e sotme një takim me kreun e SPAK, Altin Dumani.

Me anë të një statusi në rrjete sociale, Hohmann ka zbardhur diskutimet që ka zhvilluar me Dumanin.

Ajo bën me dije se kanë diskutuar për pavarësishnë e institucionit të SPAK, luftën kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar.

“Shkëmbim i mirë me Kryeprokurorin e ri të SPAK, Z. Altin Dumani. BE mbështet plotësisht një SPAK të pavarur dhe efektiv.

Lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet faktor kyç për avancimin e  Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE”, thekson ambasadorja./ B.A. - CNA.al

Ambasadorja e BE-së, në zyrën e Dumanit/ Zbardhen diskutimet

Ambasadorja e BE-së, në zyrën e Dumanit/ Zbardhen diskutimet

Lajmet e fundit nga