LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha nxjerr foton/ Rama me Dorian Duçkën, në Kiev

25 Janar 2023, 12:57, Aktualitet CNA

Berisha nxjerr foton/ Rama me Dorian Duçkën, në Kiev

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka publikuar së fundi një foto të kryeministrit Edi Rama, i shoqëruar nga ish-këshilltari i tij Dorian Duçka, në Kiev.

Rama me këshilltarin e tij Dorian Duçka në Kiev! Ps. Personi në cep majtas me shishe në dorë është famozi Dorian Duçka”, shkruan krahas fotos Berisha.

Berisha nxjerr foton/ Rama me Dorian Duçkën, në Kiev

Berisha më herët në deklaratën për mediat akuzoi kryeministrin Edi Rama dhe ish-këshilltarin e tij, Dorian Duçkën, për lidhjet me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonikal.

McGonical është arrestuar në New York për ndihmë ndaj oligarkëve rusë, akuzohet se mori edhe 225 mijë euro ryshfet nga një ish-zyrtar i inteligjencës shqiptare në vitin 2017 para se të dilte në pension. Në një aktakuzë të veçantë me nëntë pika, McGonigal akuzohet se shifrën e konsiderueshme e ka marrë në dorë në këmbim të promovimit të interesave të biznesit të ish-agjentit shqiptar, i cili ka marrë shtetësinë amerikane dhe jeton në Nju Xhersi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga