LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja "McGonical"/ Rama sulmon opozitën

25 Janar 2023, 18:10, Aktualitet CNA
Çështja "McGonical"/ Rama sulmon opozitën
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur kreu të PD-së Sali Berisha në lidhje me akuzat për lidhjet me ish zyrtarin e FBI-së, Charles McGonical.

Në një deklaratë për mediat, Rama u shpreh se në aktpadinë konkluzive të Drejtësisë Amerikane nuk ka asgjë që lidhet me të apo me qeverinë.

Ndër të  tjera, i pyetur nëse do të lejojë të ngrihet një komision parlamentar për hetimin e kësaj çështje, Rama ka sulmuar opozitën duke thënë se është hetuar nga Drejtësia Amerikane dhe se kjo nuk mund të kundërshtohet nga vetëgjyqësia e Foltores apo Vulës

“Kjo çështje është hetuar nga drejtësia amerikane dhe kanë dalë konkluzione. Nëse mendoni se kjo mund të kontestohet nga vetëgjyqësia e Foltores apo vulës, nuk kam asnjë koment. Njerëzit zgjedhin të besojnë psh që edhe një oligark i madh rus ka ardhur në Karavasta për të përfituar nga shegët e luleshtrydhet”, tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga