LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do të qëndroj kurdoherë besnike”/ Betohet anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese

25 Janar 2023, 13:40, Aktualitet CNA

“Do të qëndroj kurdoherë besnike”/ Betohet

U zhvillua sot përpara Presidentit të Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj, ceremonia e betimit e anëtarës së Gjykatës Kushtetuese, znj. Holta Zaçaj.

Pas ekzekutimit të himnit kombëtar dhe leximit të vendimit përkatës të emërimit të saj nga Gjykata e Lartë, gjyqtarja Holta Zaçaj bëri betimin: “Gjatë kryerjes së detyrave të mia do t’i qëndroj kurdoherë besnike Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë.”

Presidenti Begaj i uroi suksese zonjës Holta Zaçaj në detyrën e re./CNA.al

Lajmet e fundit nga