LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mik me ish zyrtarin e arrestuar të FBI-së/ Justifikohet Rama

25 Janar 2023, 18:28, Aktualitet CNA
Mik me ish zyrtarin e arrestuar të FBI-së/ Justifikohet Rama
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me çështjen e “McGonical” dhe akuzat për lidhjen e tij me ish zyrtarin e arrestuar të FBI-së.

Në një pronocim për mediat Rama është justifikuar se fjalën mik e ka përdorur në kuptimin e gjuhës angleze.

 “Fjala mik është shumë e madhe, kur kam folur në atë kohë, kam folur në kuptimin e gjuhës angleze, që dmth, friendly, miqësie, jo një mik me të cilin unë kam ndarë jetën me të.

E kam takuar në zyrën më të rëndësishme të FBI-së në SHBA, atë të Nju Jorkut, dhe më ka prezantuar edhe të tjerë zyrtarë të FBI-së, ku edhe më janë dhënë ato gjërat e FBI-së, që në media dolën si pajisje përgjimi", u shpreh Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga