LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja “Partizani”/ E konfirmon avokatja: Fatmir Bektashi nuk e ankimon masën e sigurisë

27 Tetor 2023, 15:37, Aktualitet CNA
Çështja “Partizani”/ E konfirmon avokatja: Fatmir
Fatmir Bektashi

Avokatja e ndërtuesit Fatmir Bektashi, Vasilika Hysi,  ka bërë me dije se klienti i saj ka vendosur të mos e ankimojnë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” të dhënë nga GJKKO për çështjen “Partizani”.

Sipas saj ai ka vendosur të qëndrojë konform drejtësisë.

Bektashi është shprehur se nuk ka gabuar dhe nuk ka pasur kurrë në një kundërvajtje administrative jo më vepër penale.

“Nuk e ankimova, jam i gatshëm të përballem dhe të jem në dispozicion të drejtësisë sepse nuk kam gabuar dhe nuk kam pasur kurrë një kundërvajtje administrative jo më vepër penale. Akoma nuk na e ka dërguar vendimin gjykata, por nuk do ta ankimoj”, tha ajo./ CNA

Lajmet e fundit nga