LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha i prerë/ "Nuk do t’i bindem kurrë vendimit të gjykatës, nuk e njoh"

26 Tetor 2023, 21:13, Aktualitet CNA
Berisha i prerë/ "Nuk do t’i bindem kurrë vendimit të
Sali Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha është trteguar i prerë dhe i qëndron vendimit të tij, për të mos u paraqitur në Gjykatë.

I ftuar në emisionin Opinion me gazetarin Blendi Fevziun, është shprehur se një vendim që nuk e njeh nuk e zbaton .

Më tej e quan një vendim të turpshëm.

“Është  vendim antikushtetues. Nuk do ti bindem kurrë. Nuk kam asnjë lloj kompleksi. Qëllimi i m ka qenë zbatimi i Kuhstetutës. Ajo e bëri vendimin pa dëgjuar fare. Pavarësisht nga shkelja e Kushtetutës do të opërfaëësohem nga avokatët . Çdo vendim mund të marrin ata unë një vendim që nuk e njoh nuk e zbatoj. Është vendim i turpshëm por që shkon në atë shkallë që nuk ka ndodhur kurrë”, tha Berisha./ CNA

 

Lajmet e fundit nga