LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuza e fortë e Berishës/ “SPAK ka fshehur 500 dokumente“

26 Tetor 2023, 21:57, Aktualitet CNA

Akuza e fortë e Berishës/ “SPAK ka fshehur 500 dokumente“

Ish kryeminsitri Sali Berisha ka bërë me dije se SPAK ka fshehur 500 dokumente që faktojnë me pagesa të kryera për apartamente të shitura nga pallatet e Jamarbër Malltezit.

I ftuar në Opinion, Berisha deklaroi se nëse SPAK do të kishte prova Malltezin do ta kishin çuar në ndjekje penale.

“Në arkivën në dosjen e SPAK janë 500 kontrata që dëshmojnë përmes pagesat bankare të atyre apartamenteve që janë shitur.

Ata kanë fshehur dokumente. E fsheu për të nxjerrë Abi Malltezin.

Nëse ti thua se ky hyri me 100 metra dhe doli me 5 milionë por hyri 1250 metra.

Spaku gënjen nuk është aksioner i fshehtë Homeplan.

Po të ishin prova këto do e kishin çuar në ndjekje penale. SPAK e di që nuk qëndrojnë se janë të gjitha faturat, planimetria, që ky ka me parcela, që është me 1250 metrat katrorë”, tha Berisha./ CNA

 

Lajmet e fundit nga