LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK “me dorë të hekurt”/ Shoqërohet zyrtari i Urbanistikës në Bashkinë e Sarandës

27 Tetor 2023, 09:05, Aktualitet CNA
SPAK “me dorë të hekurt”/ Shoqërohet zyrtari i
Foto ilustruese

Një zyrtar i Urbanistikës në Bashkinë e Sarandës është shoqëruar mbrëmjen e djeshme, me urdhër të SPAK.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A. B., i cili është kapur në Ksamil.

Fillimisht ai është shoqëruar në Komisariatin e Sarandës dhe më pas është dërguar drejt Tiranës.

Deri më tani nuk kemi një reagim nga SPAK në lidhje me këtë operacion dhe ende nuk dihen arsyet që kanë bërë zyrtarin e Urbanistikës të përballet me drejtësinë.

Ndërkohë, pritet që SPAK të japë më shumë detaje mbi akuzat që rëndojnë ndaj zyrtarit./ CNA

Lajmet e fundit nga