LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bëhuni gati/ Po vjen “Gladiator 2”, me aktorin e jashtëzakonshëm Russell Crowe

20 Janar 2024, 16:12, Kulturë CNA
Bëhuni gati/ Po vjen “Gladiator 2”, me aktorin e
Foto ilustruese

Pas suksesit të jashtëzakonshëm që shënoi Gladiatori 1 me aktorin e madh Russell Crowe prej kohësh qarkullojnë zërat për “Gladiator 2”, film i cili do të lancohet 2024.

Përgatitjet për “Gladiator 2” kanë zgjatur dy dekada. “Gladiator 2” planifikohet të jetë në çdo kinema për të gjithë adhuruesit e këtij filmi.

Vazhdimi do të ndryshojë ndjeshëm nga portretizimi i Russell Crowe në filmin fillestar.

Pavarësisht sfidave dhe koncepteve në zhvillim gjatë viteve, lajmi i konfirmuar për “Gladiator 2” është se ai është me të vërtetë në prodhim.

Gladiatori origjinal arriti sukses të jashtëzakonshëm, duke fituar mbi 500 milionë dollarë globalisht në vitin 2000, një sukses i festuar si nga fansat ashtu edhe nga kritikët. Me 12 nominime për Oscar, siguroi fitore në kategoritë prestigjioze si filmi më i mirë dhe aktori më i mirë për Russell Crowe.

Ridley Scott, regjisori i filmit origjinal, do të rikthehet edhe në “Gladiator 2”. Planet për vazhdimin e këtij filmi kanë qenë në lëvizje që nga publikimi triumfues i filmit të parë, duke pësuar transformime me skenarë të ndryshëm dhe ekipe krijuese.

Nick Cave ka parashikuar një skenar ku Maximus, i portretizuar nga Crowe, do të kthehej në një formë të rimishëruar, duke nisur një udhëtim fantastik nëpër epokat historike në ndjekje të ribashkimit me gruan dhe djalin e tij./ CNA

Lajmet e fundit nga