LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Autori, çmimi apo përmbajtja/ Si e zgjedhin shqiptarët librin që blejnë?

5 Janar 2024, 22:00, Kulturë CNA

Autori, çmimi apo përmbajtja/ Si e zgjedhin shqiptarët librin

Shqiptarët e zgjedhin librin nga përmbajtja dhe autori.

Të pyetur nga Barometri se cili është faktori që ndikon në përzgjedhjen e një libri, mes alternativave “përmbajtja, kopertina, çmimi, volumi, autori apo shtëpia botuese”, shumica e tyre, 73 përqind, zgjedhin përmbajtjen si faktor kryesor.

Rreth 50 përqind kanë autorin shumë të rëndësishëm për të zgjedhur një libër dhe shumë e vogël është përqindja e atyre që vendosin apo ndikohen nga kopertina, çmimi, numri i faqeve apo shtëpia botuese./ Euronews Albania

Autori, çmimi apo përmbajtja/ Si e zgjedhin shqiptarët librin

20:44 Kulturë Bashkim Zahaj

Ju kujtohet teatri?

Ju kujtohet? Ju kujtohet teatri? Kur mbushej holli ng...

Lajmet e fundit nga