LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis Festivali i Këngës në RTSH/  Surprizat e natës së parë

19 Dhjetor 2023, 21:56, Kulturë CNA
Nis Festivali i Këngës në RTSH/  Surprizat e natës
Foto e marrë nga Festivali i Këngës në RTSH

Edicioni i 62-të i Festivalit të Këngës në RTSH ka ngritur siparin mbrëmjen e sotme.

Festivali moderohet nga Kledi Kadiu, Adriana Matoshit, Krisa Caushit dhe Xhuliano Xhules dhe në skenën e “Pallatit të Kongreseve” do të ngjiten në këtë natë të parë 16 këngëtarë.

Në skenë do të performojë edhe këngëtari i famshëm italian, Umberto Tozzi, i cili do të sjellë një kolazh të hiteve të tij ndër vite.

Artistët që do të performojnë në këtë natë të parë janë: Stivi Ushe; Besa Kokëdhima; Mal Retkoceri; Eldis Arrnjeti; Shpat Deda; Jehona Ponari; Peter Pan Quartet; Festina Mejzini; Kastro Zizo; Luan Durmishi; Melodajn Mancaku; Olsi Ballta; Andi Tanko; Sergio Hajdini; Santino De Bartolo; Olimpia Smajlaj./ CNA

20:44 Kulturë Bashkim Zahaj

Ju kujtohet teatri?

Ju kujtohet? Ju kujtohet teatri? Kur mbushej holli ng...

Lajmet e fundit nga