LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

RTSH ndërpret fondet për sezonin e dytë të “Njerëz dhe fate”, Derhemi: Na ndihmoni me "GoFund.me"

26 Nëntor 2023, 12:27, Kulturë CNA
RTSH ndërpret fondet për sezonin e dytë të
Robert Ndrenika dhe Arben Derhemi

Aktori i njohur shqiptar, Arben Derhemi, ka hapur një “GoFound.me” me qëllim mbledhjen e fondeve për vijimin e xhirimeve për “Njerëz dhe Fate 2”.

Përmes një videoje në rrjetet e tij sociale, Derhemi ka bërë me dije se drejtori i ri i RTSH-së, Alfred Peza, ka refuzuar të firmosë fondet e miratuara për realizimin e xhirmeve.

Në këtë moment drejtori i Përgjithshëm i RTSH-së me logjikën e drejtorit-pronar, nuk firmos fondet e miratuara. S’kemi ç’bëjmë, por ne do vazhdojmë punën sepse një staf i dedikuar njerëzish kanë tre muaj që punojnë për këtë punë. Kështu që ju kërkoj ndihmë juve që me anë të këtij 'GoFund.me' të gjithë dashamirësve dhe njerëzve të 'Njerëz dhe Fate' të na ndihmojnë me sa kanë mundësi për realizimin e tij,” – thotë Derhemi.

Më herët gjatë këtij viti aktori njoftoi se do të nisnin punimet për sezonin e dytë të “Njerëz dhe Fate”./CNA

09:26 Kulturë Agim Xhafka

PËR GJERMANI, SHOFER!

Leksi u çua herët në mëngjes. Duhej të kapte furgonin ...

10:30 Kulturë Besnik Bakiu

Shtetari dhe shkrimtari

Para disa kohësh isha i ftuar në promovimin e librit të Ah...

Lajmet e fundit nga