LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Homazhet për Zef Dedën, Agron Llakaj: La pas dashurinë e publikut

25 Nëntor 2023, 11:12, Kulturë CNA
Homazhet për Zef Dedën, Agron Llakaj: La pas dashurinë e publikut
Agron Llakaj pas homazheve për Zef Dedën

Agron Llakaj i është bashkuar homazheve për artistin Zef Deda.

Teksa fliste për gazetarët pas homazheve, aktori Llakaj tha se dhimbja për Dedën është e madhe por ai ka lënë pas të qeshurën dhe humorin.

“Të zotit jemi dhe një ditë do të largohemi. Por ikja e Zefit është e parakohshme. Artistët me emrin e Zefit, në momentin e parë të shkaktojnë dhimbjen, por la pas të qeshurën pas dhe dashurinë e publikut që e ka dashur shumë,” – tha Llakaj.

Llakaj bëri apel që institucionet të marrin masa për t’i treguar brezaver të rinj se cilët kanë qenë artistët e vërtetë.

Mendoj se duhet një punë nga institucionet për t’i treguar brezit të ri se kush ka qenë arti i vërtetë. Sikur trupa profesionistë e humorit shqiptar më shumë është në qiell se sa në tokë dhe atyre iu bashkua dhe Zef Deda. Shpresoj që dy fëmijët e tij të jenë të zotët që të trashëgojnë disa nga talentet e tij. Ne e quajmë veten si të ‘Fundit e Moikanëve’. Dhimbja është e madhe.”, - tha ai.

Aktori Zef Deda u nda nga jeta një ditë më parë pas një karriere të gjatë në skenë si aktori që solli plot të qeshura tek audienca shqiptare e me të drejtë është quajtur edhe “Charlie Chaplin” i Shqipërisë./CNA

 

09:26 Kulturë Agim Xhafka

PËR GJERMANI, SHOFER!

Leksi u çua herët në mëngjes. Duhej të kapte furgonin ...

10:30 Kulturë Besnik Bakiu

Shtetari dhe shkrimtari

Para disa kohësh isha i ftuar në promovimin e librit të Ah...

Lajmet e fundit nga