LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lajm i hidhur/ Ndahet nga jeta mjeshtri i humorit, Zef Deda

24 Nëntor 2023, 11:02, Kulturë CNA

Lajm i hidhur/ Ndahet nga jeta mjeshtri i humorit, Zef Deda

I madhi Zef Deda, mjeshtri i humorit, ka ndërruar jetë mëngjesin e kësaj të premteje.

Aktori i shquar është shuar në moshën 73-vjeçare.

Familja nuk ka reaguar publikisht për humbjen, por djali i artistit të madh, aktori Julian Deda ka ndërruar foton e profilit në rrjetet sociale dhe në vend të saj ka vënë shiritin që simbolizon shenjën e zisë.

Zef Deda lindi në Shkodër më 27 korrik të 1950-ës dhe jetën ia kushtoi humorit.

Ai ka punuar për më shumë se 40 vite në Teatrin "Migjeni" në Shkodër dhe ka lënë gjurmë të forta në komedinë shqiptare.

Komediani është cilësuar edhe si Charlie Chaplin i Shqipërisë./ CNA

09:26 Kulturë Agim Xhafka

PËR GJERMANI, SHOFER!

Leksi u çua herët në mëngjes. Duhej të kapte furgonin ...

10:30 Kulturë Besnik Bakiu

Shtetari dhe shkrimtari

Para disa kohësh isha i ftuar në promovimin e librit të Ah...

Lajmet e fundit nga