LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ikja nga jeta e Zef Dedës/ Osman Mula kujton mikun e tij: Futi në skenën e teatrit një interpretim ndryshe

25 Nëntor 2023, 13:42, Kulturë CNA
Ikja nga jeta e Zef Dedës/ Osman Mula kujton mikun e tij: Futi në
Kompozitori i njohur, Osman Mula

Kompozitori i njohur, Osman Mula, i cili ka qenë i pranishëm në homazhet që janë bërë për aktorin Zef Deda.

Mula u shpreh për mediat se Zef Deda ishte një aktor i madh dhe një nga interpretuesit më të mirë.

Kompozitori deklaroi se Zef Deda futi në skenën e teatrit një interpretim ndryshe me një shtrirje të madhe vokale.

 “Më është dhimbsur shumë, të kalosh një jetë me të. I gjithë populli e kujton. Ai është një aktor i madh, i një trupe të madhe, i një skene të madhe, ku secili ka kujtuar një rol kryesor në fuqizimin e artit në Shkodër. Zefi është një nga interpretuesit më të mirë. Zefi futi në skenën e teatrit një interpretim ndryshe. Ai kishte një vokal të bukur dhe një shtrirje të madhe vokale”, tha Mula./ CNA

09:26 Kulturë Agim Xhafka

PËR GJERMANI, SHOFER!

Leksi u çua herët në mëngjes. Duhej të kapte furgonin ...

10:30 Kulturë Besnik Bakiu

Shtetari dhe shkrimtari

Para disa kohësh isha i ftuar në promovimin e librit të Ah...

Lajmet e fundit nga