LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Inspirim për brezat e rinj”, Beci homazhe për Zef Dedën

25 Nëntor 2023, 14:40, Kulturë CNA
"Inspirim për brezat e rinj”, Beci homazhe për Zef
Benet Beci

“Zef Deda do të mbetet inspirim për brezat e rinj”. Kështu është shprehur kreu i bashkisë së Shkodrës Benet Beci pas homazheve ndaj artistit i cili ndërroi jetë një ditë më parë.

Beci tha se ai i përket një brezi që është rritur me humorin e Zef Dedës.

“Është humbje e madhe. Përcjellim me respekt një figurë të jashtëzakonshme. Jemi rritur me humorin e Zefin, në ditë të mira dhe të vështira. Do të mbahet mend për shumë role. Brezat kanë shumë për të kujtuar. Sot e përcjellim me dhimbje. Do të mbetet inspirim për brezat”, tha ai.

Kryebashkiaku i Shkodrës, Benet Beci iu bashkua homazheve në nder të aktorit të humorit, Zef Deda, i cili u nda dje nga jeta pas një sëmundje të rëndë në moshën 73-vjeçare./CNA

 

09:26 Kulturë Agim Xhafka

PËR GJERMANI, SHOFER!

Leksi u çua herët në mëngjes. Duhej të kapte furgonin ...

10:30 Kulturë Besnik Bakiu

Shtetari dhe shkrimtari

Para disa kohësh isha i ftuar në promovimin e librit të Ah...

Lajmet e fundit nga