LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bajram Begaj s'mund të jetë President!”/ Pollo akuza të forta për kandidatin e socialistëve

3 Qershor 2022, 20:16, Aktualitet CNA
“Bajram Begaj s'mund të jetë President!”/ Pollo akuza
Bajram Begaj

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar pasditen e sotme  emrin e kandidatit të PS për Presidentin e ri.

Socialistët kanë propozuar Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura , Bajram Begaj, si emrin kandidat për president.

Por emri i Begajt, duket se nuk është pritur mirë në radhët e PD.

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Genc Pollo, shprehet përmes një postimi në rrjetet sociale se Begaj nuk mund të jetë President i Republikës pasi ka përgjegjësi morale dhe penale, për zhvatjen e bazave detare të ushtrisë. 

“B. Begaj ka direkt përgjegjësi morale, civile si dhe penale për zhvatjen e bazave detare të Forcave të Armatosura!

Ai nuk mund të jetë President i Republikës!!!
As Kryekomandant i Forcave të Armatosura!!!”/E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga