LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Drogë me vlerë 35 milionë euro/ Shkatërrohet rrjeti ndërkombëtar i trafikut të drogës në Itali, në pranga 3 shqiptarë

3 Tetor 2023, 12:25, Kronika CNA

 

Drogë me vlerë 35 milionë euro/ Shkatërrohet rrjeti

Një rrjet ndërkombëtar i trafikut të drogës është shkatërruar në Ankona të Italisë gjatë operacionit "Loja e dyfishtë". Gjatë aksionit të policisë janë arrestuar 12 persona, por në total nën hetim janë 22. 

Sipas mediave të huaja, në kuadër të operacionit janë sekuestruar 700 kilogramë hashash dhe 50 kilogramë kokainë, e cila në treg kap vlerën e 35 milionë eurove. 

Mes personave të arrestuar janë 3 shqiptarë dhe 8 korrierë italian. Një shtetas tjetër italian është lënë nën masën "arrest shtëpie". Ky i fundit akuzohet si bashkëpunëtor i organizatës kriminale.

Ndërkohë janë ekzekutuar urdhër-arrestimet ndaj 3 shtetasve shqiptarë, të cilat janë ekstraduar nga Shqipëria, Bellgjika e Spanja. 

 

Lajmet e fundit nga