LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Megaoperacioni “Tempulli”/ Përfundon në “rrjetë” një tjetër person

2 Tetor 2023, 09:10, Kronika CNA
Megaoperacioni “Tempulli”/ Përfundon në
Foto ilustruese

Megaoperacioni "Tempulli" vijon. Policia ka arrestuar një tjetër shtetas që shpërndante lëndë narkotike.

Shtetasi E.S, 34 vjeç, i shpallur në kërkim është kapur në rrugën “Jordan Misja". Këtij shtetasi i është caktuar masa e sigurisë arrest me burg nga Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë.

Vihet në pranga një 43-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni, shkon në 96 numri i shtetasve të ndaluar.

Më parë, gjatë zhvillimit të këtij operacioni, janë sekuestruar 10 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa, 3.7 kg kokainë, 150 doza heroine, 1 armë zjarri pistoletë, 12 automjete, 78 celularë, 12 peshore elektronike, 3 motomjete, 30 000 euro, 6000 paund, 4 500 000 lekë dhe 12 targa automjetesh.

Shërbimet e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të megaoperacionit policor mbarëkombëtar të koduar "Tempulli", bazuar dhe në inteligjencën informative, për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni, kanë intensifikuar kontrollet për kapjen dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore.

Si rezultat, në rrugën "Jordan Misja", është lokalizuar, kapur dhe vënë në pranga shtetasi E. S., 43 vjeç, banues në Tiranë, i cili ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve". 

Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni”, njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga