LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

74-vjeçari në Greqi qëllon me armë zjarri çiftin në sy të fëmijëve/ Vritet burri, plagoset rëndë gruaja

1 Tetor 2023, 09:27, Kronika CNA
74-vjeçari në Greqi qëllon me armë zjarri çiftin
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Agios Panteleimon në Greqi ku një 74-vjeçar ka qëlluar me armë zjarri një çift.

Sipas mediave greke, ka mbetur i vrarë burri, ndërsa gruaja është plagosur rëndë. E gjithë ngjarja ka ndodhur në sy të fëmijëve të çiftit.

Sipas informacioneve, 74-vjeçari dhe çifti jetonin në një pallat dhe kanë qenë së bashku në një shëtitje. Pasi janë kthyer ka pasur një konflikt mes tyre. 74-vjeçari kishte konsumuar shumë alkool dhe pretendonte se çifti i kishte futur diçka në pije.

Më pas 74-vjeçari ka qëlluar me armë në drejtim të 50-vjeçarit, ndërsa gruaja e tij është plagosur rëndë. Fakti tronditës është se tre fëmijët e moshës 11 deri në 14 vjeç ishin dëshmitarë të vrasjes.

74-vjeçari u arrestua ndërsa e plagosura u dërgua në spitalin Gennimatas me ambulancën e EKAV./ CNA

Lajmet e fundit nga