LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Skifteri" nga Elbasani “bën namin” në Kolonjë/ Vjedh paratë në 3 teqe

30 Shtator 2023, 14:16, Kronika CNA
"Skifteri" nga Elbasani “bën namin” në
Foto ilustruese

Tri objekte kulti (teqe) janë vjedhur gjatë dy muajve të fundit në zonën e Kolonjës.

Këtë të shtunë, policia bën të ditur se ka identifikuar dhe shpallur në kërkim autorin të vjedhjes në 3 teqet.

Autor dyshohet të jetë shtetasi me iniciale L. A., 34 vjeç, banues në Elbasan.

Në teqenë e fshatit Starje paratë u vodhën në 22 gusht, teqenë e fshatit Kreshovë në 24 gusht dhe në teqenë e fshatit Gjonç në 29 shtator.

Aktualisht policia po vijon punën për kapjen e 34-vjeçarit./ CNA

Lajmet e fundit nga