LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

62-vjeçari rrëzohet nga kali/ Humb jetën qytetari në Maliq

2 Tetor 2023, 19:10, Kronika CNA
62-vjeçari rrëzohet nga kali/ Humb jetën qytetari në Maliq
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në fshatin Gjyras të bashkisë Maliq.

Një 62 vjeçar me iniciale A.Sh. ka shkuar për të prerë dru në malin e këtij fshati, me kalë.

Gjatë rrugës, për shkak të terrënit të vështirë, 62-vjeçari është rrëzuar në tokë dhe kafsha i ka rënë përsipër, duke e lënë të pajetë në vend.

Viktima është gjetur nga disa banorë të zonës, të cilët kanë lajmëruar menjëherë policinë.

Kjo e fundit nuk ka dhënë ende një informacion zyrtar në lidhje me këtë ngjarje, por pritet të hedhë më shumë dritë./ CNA

Lajmet e fundit nga