LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama me agjendë serbo-ruse/ LSI, akuza kryeministrit

13 Maj 2022, 08:09, Politikë CNA

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reguar sërish sot për mosvotimin e referendumit për gjenocidin serb më Srebrenicë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Vasili shkruan se Rama si peng serbo-rus po del hapur kundër integrimit të Shqipërisë.

?Është e qartë se agjenda serbo-ruse e Ramës është vendosur në të kundërt të asaj, që duan të gjithë shqiptarët si dhe në të kundërt të demokracisë së vërtetë e lirive, që mishërohen në rrugën drejt Europës“, shkruan Vasili.

Deklarata e plotë e Vasilit:

Te gjithe ne kembe,Rama si peng serborus del hapur kunder integrimit te Shqiperise!

Rama ka hequr perfundimisht çdo maske dhe ka dale hapur kunder integrimit europian duke deklaruar:

“Megjithatë, ne do të ndryshojmë menjëherë kurs, siç e kemi thënë dhe siç e kemi marrë nga Këshillimi Kombëtar në rast se nuk do të kalojë në fazën tjetër vendi ynë për t?u ulur formalisht në tryezë për negociata”.

Eshte e qarte se axhenda serboruse e Rames eshte vendosur ne te kundert te asaj, qe duan te gjithe shqiptaret si dhe ne te kundert te demokracise se vertete e lirive, qe misherohen ne rrugen drejt Europes.

Rrugen e Shqiperise drejt petendimit nuk e kthen dot kurre Edi Rama sepse Shqiperia nuk eshte ciflig i tij.

Rama le te jetoje nen thundren e pengposhterimit serb te tij ndaj Vuçiçit asnje shqiptar nuk e pranon kete.

Si pasoje e pengposhterimit ndaj Vuçiçit ai rrezoi edhe Rezoluten per masakren e Srebrenices.

Votat e kuqe kunder Rezolutes se Srebrenices do te mbeten vula te kuqe te pashlyeshme turpi ne fytyren e Rames dhe te gjitheve atyre, qe votuan pro krimeve serbe dhe kunder jetes dhe kujtimit te mijra te vrareve dhe te masakruarve ne Srebrenice.

E gjithe trajektorja e veprimeve tradhetare te Rames leviz nga Beogradi ne Moske dhe kjo eshte tashme e vulosur pas deklarates se fundit kunder integrimit europian./CNA.al

Lajmet e fundit nga