LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A po i ushtron Kryeministri presion SPAK-ut?/ Yuri Kim “justifikon” Ramën

12 Maj 2022, 20:13, Politikë CNA

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, është pyetur nëse i quan si presion qëndrimet e mbajtura ditët e fundit nga kryeministri Edi Rama ndaj SPAK-ut.

Kim refuzoi të ndalet te deklaratat e Ramës, por i cilësoi ato si një mënyrë për të shprehur mbështetje për Reformën në Drejtësi.

?Mendoj se ka mënyra të ndryshme për të shprehur mbështetje për Reformën në Drejtësi dhe mendoj që e kam shprehur pikëpamjen e Shteteve të Bashkuara për këtë çështje shumë qartë?, deklaroi ambasadorja në emisionin ?Open?/ CNA.al

Lajmet e fundit nga