LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Refuzimi i rezolutës nga mazhoranca/ Berisha, akuza të forta

12 Maj 2022, 12:38, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sërish refuzimin e rezolutës që dënonte gjenocidin serb në Srebrenicë.

Berisha ka bllokuar foltoren e Kuvendit duke hedhur akuza ndaj mazhorancës dhe është shprehur se arsyeja pse nuk u miratua rezoluta nga mazhoranca, është për shkak se nuk i ka lejuar Rama.

?Nuk e ngritët dorën, nuk iu lejoi dirigjenti. Çdo vend i lirë e ka dënuar gjenocidin e Srebrenicës?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga