LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha deklaratë “bombë”/ Fatmir Mediu, i pandehur për çështjen "Gërdeci"

12 Maj 2022, 21:04, Politikë CNA

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një tjetër deklaratë të fortë, teksa ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin ?Opinion? për çështjen “Gërdeci”.

Hoxha tha se për këtë çështje është nën hetim vetëm ish-ministri Fatmir Mediu. Sipas tij, Mediu po ndiqet në gjendje të lirë, në cilësinë e të pandehurit, nën akuzën e shpërdorimit të detyrës.

?Mediu ndiqet në gjendje të lirë. Është marrë në cilësinë e të pandehurit nën akuzën e shpërdorimit të detyrës për ngjarjet e Gërdecit. Deri tani kemi pasur 2 herë shtyrje afatesh dhe me sa di ka pasur edhe një shtyrje me afat 4-mujor. Por me çështjen ‘Gërdeci’ është vetëm zoti Mediu dhe nuk ka persona të tjerë?, theksoi gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga