LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klodian Zoto dhe Stela Gugallja, në arrati/ Felaj justifikon dështimin: Ka ndodhur edhe në Itali

12 Maj 2022, 20:34, Politikë CNA
Klodian Zoto dhe Stela Gugallja, në arrati/ Felaj justifikon

Afera e inceneratorëve ka çuar pas hekurave ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka, dhe ish-sekretarin e përgjithshëm të kësaj ministrie, Alqi Bllako.

Ndërsa në kërkim janë shpallur ?bosët? e kësaj afere, Stela Gugallja dhe Klodian Zoto, të cilët ende nuk janë vënë para drejtësisë.

Por deputetja e PS-së, Ermonela Felaj, është munduar të justifikojë dështimin e strukturave për kapjen e tyre, duke thënë se një gjë e tillë ka ndodhur edhe në Itali me mafien e drogës.

Në një intervistë për emisionin ?Të Paekspozuarit? me Ylli Rakipin, Felaj tha se në shtetin fqinj ka pasur bosë të mafies që nuk janë kapur prej vitesh.

?Ka edhe plot krime të tjera, autorët e të cilëve janë larguar. Ka pasur bosë të mafias italiane që kanë qenë në kërkim prej aq kohësh sa nuk kishin foto që t?i njihnin?, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga