LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e inceneratorëve/ GJKKO jep vendimin për të akuzuarit

31 Mars 2022, 17:18, Aktualitet CNA

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka caktuar sot masat e sigurisë ?arrest me burg? për të akuzuarit lidhur me aferën e inceneratorëve.

Kërkesa për masën e sigurisë kishte ardhur nga SPAK, ndërkohë që ka qenë gjyqtarja Irena Gjoka ajo e cila ka vendosur që të lër në burg të akuzuarit e skandalit me inceneratorin e Fierit.

Për dy personat të tjerë është vendosur masa e sigurisë ?arrest shtëpie?

Shtetasit, Lefter Koka, Pëllumb Abeshi, Azem Shatëri, Florjan Muçaj janë lënë në burg, ndërsa për shtetasit Serafin Papa dhe Sabina Cenameri është vendosur masa e sigurisë ?arrest shtëpie?./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga