LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhen emrat/ Këta janë mjekët që ndihmuan Dumanin, ja deklarata e tyre në polici

30 Mars 2022, 20:18, Aktualitet CNA

Mbrëmjen e së mërkurës janë arrestuar dy mjekë dhe një infermier të cilët ndihmuan Nuredin Dumanin, i cili fshihej në një apartament në Fier, pasi mbeti i palgosur me gjatë një përpolasjeje  me armë në Papër të Elbasanit.

Mjekët e arrestuar janë Juljan Malaj dhe Ermal Gjeçi. Të dy mjekët kanë deklaruar para policisë se e kanë ndihmuar Dumamin por pa e ditur se kush ishte.

Arrestimi i Dumanit u bë i mundur pas një telefonate të mbërritur në Policinë e Shtetit. Ai u gjet në një apartament në Fier, bashkë me të u arrestua dhe Hekuran Hoxha./E.K-CNA.al

Mjekuan Nuredin Dumanin/ Shoqërohen në komisariat dy mjekë dhe një infermiere

Lajmet e fundit nga