LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vjedhja është kryer në bashkëpunim”/ Berisha: Qeveria, organizatë kriminale

31 Mars 2022, 12:33, Aktualitet CNA

Ish kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të  forta ndaj qeverisë në lidhje me aferën korruptive të inceneratorëve. Nga Kuvendi, Berisha tha se vjedhja është bërë në bashkëpunim duke e quajtur kështu një organizatë kriminale.

?Vjedhja është bërë në bashkëpunim. Është bërë me firma që vijnë nga maja e piramidës dhe që zbresin gjerë në bazë. Ajo vjedhje është bërë duke shpallur të ndërtuar objekte që s?janë ndërtuar kurrë. Nëse penalizohen nga drejtësia 20 apo 30 zyrtarë, nëse ata në bashkëpunim kanë arritur të realizojnë këtë vjedhje të pashembullt, çfarë quhet organizata më thoni ju mua? Firmat e Bllakës meritojnë atje ku shkoi. Po firmat e Agaçit ku janë., por firmat e Ramës ku janë? Dje u paraqitën dokumenta nga zonja Kryemadhi që ai kishte marrë dhe 27 milionë dollarë të tjera për Vlorën etj. Dhe ai shëtit i lirë. Kjo organizatë kriminale është e juaja, jeni vetë. Kjo është e vërteta dhe me asgjë s?mund ta fshihni. Këtu është kriza ky është themeli i krizës?, tha Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga