LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pranga për Alqi Bllakon/ Mbërrin në GJKKO kërkesa e SPAK

31 Mars 2022, 09:18, Aktualitet CNA

Pas dorëzimit të mandatit një ditë më parë, është gati arrestimi i Alqi Bllako.

Raportohet se SPAK i është drejtuar me një kerkesë GJKKO, megjithëse në vendimin e marrë më herët nga gjyqtarja Irena Gjoka, për Bllakon ishte vendosur masa e arrestit me burg.

Pas marrjes së vendimit nga GJKKO, urdhri i kalohet Policisë së Shtetit për të bërë ekzekutiumin e vendimit.

lqi Bllako dhe ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka dyshohet se kanë falsifikuar dokumentin për llojin e tokës ku do të ndërtohej inceneratori i Fierit. /CNA.al

Lajmet e fundit nga