LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti i keq/ Rrëzohen pemët në pyllin e Sodës në Vlorë

31 Mars 2022, 13:25, Aktualitet CNA

Përkeqësimi i kushteve atmosferike ka sjellë rrëzimin e pemëve në Pyllin e Sodës në Vlorë. Për të hequr pemët nga rruga është dashur ndërhyrja e zjarrëfikësve. Përmes një postimi në rrjete sociale, bashkia e Vlorës ka paralajmëruar qytetarët për stuhi të forta në ditët në vijim.

?Parashikimet e meterologëve paralajmërojnë mot të përkeqësuar. Stuhi te forta do të intensifikohen në  vazhdim ,për këtë arsye do t?ju luteshim të shmangni lëvizjet e panevojshme me automjete në akset problematike si dhe parkimin e automjeteve në to. Paralajmërimet e meteorologëve për fortuna kërkojnë  të jemi të kujdesshëm!  Për çdo nevojë urgjente  kontaktoni me Shërbimet Publike të Bashkisë dhe Ujësjellës Kanalizime, ose në faqen tonë zyrtare në Facebook?, njofton Bashkia Vlorë./CNA.al

Lajmet e fundit nga