LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stuhia e erës në vend/ Plagosen rëndë dy persona në Kuçovë

31 Mars 2022, 14:03, Aktualitet CNA

Stuhia e erës ka sjellë probleme në disa qytete të shqipërisë.

Në Kuçovë, numri i të plagosurve ka shkuar në dy persona.

Një djalë 26-vjeç, i cili ishte duke punuar për montimin e një paneli diellor në shtëpinë e një të afërmi të tij ka rënë nga soleta e shtëpisë nga era e fortë.

Rrëzimi nga një lartësi rreth 3 metër i ka shkaktuar të riut nga fshati Tapi në rrethin e Kuçovës fraktura dhe shembje në të gjithë trupin. Pasi u gjet pa ndjenja në tokë, ai u dërgua menjëherë për në spitalin e Beratit, ku aktualisht ndodhet në sallën e operacionit në Repartin e Kirurgjisë, ndërkohë që mjekët deklarojnë se gjendja e tij është e rëndë.

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në afërsi të Spitalit të Kuçovës. Si pasojë e stuhisë së fortë, një depozitë uji është shkëputur nga çatia dhe ka rënë sipër një vajze 17-vjeçe, që ishte duke kaluar në rrugë. Vajza me inicialet S.K., është ngritur nga kalimtarët e rastit dhe është dërguar në spital. Edhe 17-vjeçarja ndodhet në Spitalin Rajonal të Beratit, ku po ekzaminohet nga mjekët. Ajo është jashtë rrezikut për jetën, edhe pse me fraktura dhe plagë të shumta./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga