LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Është paguar ta çojë PD-në në humbje’/ Balliu: Luli ka thënë të vërtetën, s’ka bumbur asnjë betejë

18 Mars 2022, 17:47, Aktualitet CNA
‘Është paguar ta çojë PD-në në

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka komentuar vendimin më të fundit të publikuar nga gjykata e Tiranës ku u miratua statuti i 17 korrikut.

I ftuar në një studio televizive, Balliu u shpreh se miratimi i këtij statuti ishte diçka e pritshme dhe nuk kishte diçka të jashtëligjshme.

Ndërsa shtoi se duke u bazuar tek i njëjti statut ishin mbledhur kuvendi i 11 dhjetorit dhe firmat për shkarkimin e Lulzim Bashës nga posti i kryetarit të partisë Demokratike.

Sipas Balliut, Basha kërkon ta shise këtë si afrimim të tij në krye të PD.

?Kanë miratuar statutin e 17 korrikut, gjë që është normale dhe ne ndoqëm atë statut për të mbledhur kuvendin e 11 dhjetorit. Në bazë të atij statuti, ne mblodhëm firmat për të shkarkuar Lulin. Tani Luli nga zyra e vetë e shtypit, kërkon ta shesi këtë sikur e kanë afirmuar si kryetar. Edhe po të ishte ti me vulë në xhep mund të lëvizësh gjithë ditën. Se çfarë është ai e mori përgjigjien në 6 mars. Është i shkarkuar nga demokratët dhe i mbaruar për qytetarët. I vetmi lajm këtu është që ai kërkon ta shesë këtë si kuvend të 18 dhjetorit.

Arsyeja përse Luli e ka të vështirë të largohet nuk lidhet me diçka politike apo morale por ka të bëjë me financat. Luli është paguar që ta çojë PD-në në humbje të vazhdueshme dhe e ka bërë këtë me sukses. Në fakt e vetmja fjali e vërtetë që ka thënë ai është se nuk ka humbur asnjë betejë politike. Ai në fakt personalisht nuk ka humbur sepse e ka kryer detyrën e vetë dhe misionin e vetë?, tha Balliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga