LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klodian Tomorri zbulon planin e "errët" të Ramës / Çfarë po përgatitet nën rrogoz

18 Mars 2022, 13:06, Aktualitet CNA
Klodian Tomorri zbulon planin e "errët" të Ramës /

Gazetari Klodian Tomorri ka deklaruar se kryeministri Edi Rama po bombardon publikun duke thënë se nuk do të ketë naftë në treg.

Tomorri, përmes një statusi në rrjetet sociale ka treguar se qeveria shqiptare ka disa ditë që po negocionon për të gjetur naftë me personazhe kontroversiale.

Sipas gazetarit personazhi është një biznesmen indian i kërkuar nga autoritetet indiane për vjedhje bankash në Indi.

?Qeveria po bombardon publikun me idene se do te behet kiameti, nuk do te kete me nafte ne treg. Keto deklaratat behen publikisht. Nen rrogoz behen gjera edhe me te cuditshme.

Qeveria shqiptare ka disa dite qe po negocion me personazhe kontroversiale per te gjetur nafte. Njeri prej tyre eshte nje biznesmen indian, i kerkuar nga autoritetet indiane per vjedhje bankash ne Indi . 

Plani eshte qe ky do sjelle sasi te medha nafte ne Shqiperi nga Nigeria. Ajo qe nuk dihet eshte se qeveria do ta bleje vete naften apo do te jete vetem sekserja e ujdise dhe naften do ta bleje nje kompani private.

Para disa kohesh, nje nga keto kompanite e medha nderkombetare te tregtimit  bleu nafte nga Nigeria me nje skeme te ngjashme si kjo qe po tentojne keta. 100 milione dollare gjobe i vune. Korrupsioni ne transaksionet energjetike eshte gjithmone ne lupen e autoriteteve nderkombetare. 

Kjo fushata “do mbaroje nafta”, ndoshta po behet per te perligjur kete pazarin qe kane nder mend te bejne keta. Do blejne nafte nga Sandesara?, shkruan Tomorri./CNA.al

Lajmet e fundit nga