LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulm kibernetik ndaj CNA.al/ Betejat e vërteta nuk ndalen

18 Mars 2022, 09:29, Aktualitet CNA
Sulm kibernetik ndaj CNA.al/ Betejat e vërteta nuk ndalen

City News Albania, një natë më parë ka pësuar një sulm kibernetik, duke sjellë kështu vështirësi në raportimin e lajmeve.

Por, betejat e vërteta nuk mund të ndalen nga sulmet kibernetike.

Modelet e  neveritshme të dhunimit të lirisë së shprehjes dhe pavarësisë së medias, si dhe presioni nuk mund ti ndalin denoncimet e skandaleve që CNA.al ka publikuar në vijimësi ditë pas dite.

CNA.al ka denoncuar aferën më të madhe korruptive, që ndryshe quhet afera e e shekullit. Dokumente ekskluzive kanë dalë në dritë dhe janë bërë publike nga CNA.al.

Ditën e djeshme CNA.al ka publikuar një shkrim për ish kreun e LIBRA-s, Ben Blushi dhe rastësisht po në në të njëjtën ditën pati një sulm kibernetik.

Nuk është hera e parë, që ndodh një gjë e tillë, pasi sa herë dneoncohen skandalet ku në qendër është z. Blushi, sulmet përsëriten.

CNA.al nuk do të ndalet. Nuk ka asnjë lloj sulmi që e ndal në thënien e të vërtetës, pa filtra, të faktuar me dokumenta.

Denoncime dhe skandale janë publikuar nga fusha e drejtësisë, nga politika, nga ekonomia, në çdo fushë ku është prekur interesi publik dhe ku janë futur duart në xhepat e qytetarëve shqiptarë.

Pra, kauza e vetme e CNA.al është profesionalizmi dhe transparenca, të  raportuarit e informacioneve në mënyrë korrekte dhe në këtë drejtim, nuk ka dhe nuk do të ketë sulm kibernetik apo çfarëdo lloj presioni tjetër që ta ndalë./CNA.al

Lajmet e fundit nga