LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Efektivi i Gardës u nxjerr armën protestuesve në Paskuqan/ SHÇBA del me njoftimin e rëndësishëm

16 Mars 2022, 21:10, Aktualitet CNA
Efektivi i Gardës u nxjerr armën protestuesve në Paskuqan/

SHÇBA ka reaguar pasi një efektiv i Gardës së Republikës kanosi me armë zjarri një grup banorësh protestues në Paskuqan.

SHÇBA thotë se po verifikon rastin dhe do të marrë masa pasi rrethanat e ngjarjes të jenë zbardhur.

?Njoftim për media

Tiranë – Pas publikimit në media të pamjeve ku shfaqet një punonjës i Gardës së Republikës që ka nxjerrë armën e shërbimit gjatë një proteste në zonën e Paskuqanit, Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (Agjencia e Mbikëqyrjes Policore) ka nisur verifikimet për nxjerrjen e përgjegjësive dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

SHÇBA (AMP) mbetet e përkushtuar në misionin e saj për garantimin e zbatimit të ligjit dhe falënderon mediat dhe qytetarët për kontributin?, thuhet në njoftim./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga