LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ortaku i inceneratorëve rikthehet në aktivitet publik

16 Mars 2022, 19:21, Aktualitet CNA
Ortaku i inceneratorëve rikthehet në aktivitet publik

Ortaku i inceneratorëve, ish drejtori i përgjithshëm i Top Channel Ben Blushi i është rikthyer aktivitetit publik.

Pasi shkëlqeu në ortakërinë e inceneratorëve, rikthehet me opinionet e tij pas shumë vitesh.

Blushi, një emër i njohur për publikun. Fillimisht si një politikan, që dështoi me partinë e tij Libra, ku në zgjedhjet e vitit2017 nuk arriti të merrte asnjë mandat për veten e tij.

Por pasi shqiptarët e nxorën me shkelma nga politika,  Blushi gjeti strehë në Top Channel, ku së bashku me Vjollca Hoxhën u bënë ortak me persona të shpallur në kërkim, në lidhje me aferën e inceneratorëve.

Por tashmë, Blushi rikthehet si ?mendjendritur?, dhe komenton situatën në Ukrainë.

Ditën e djeshme, në një postim në rrjetin social Facebook, teksa nxorri një foto Blushi shkruante ?TIRANA STANDS ËITH UKRAINE

Këtë foto e kam shkrepur dje në Tiranë.

Meremja shiste ballokume Ditën e Verës pranë rendës se solidaritetit me Ukrainën.

Lufta vazhdon,jeta vazhdon?.

Ndërkohë që ka bërë një reagim edhe ditën e sotme. Ortaku i inceneratorëve teksa bën një analizë shkruan në Facebook: ?Lufta e fundit në Evropë vrau 100 milion njerëz. Komunizmi robëroi më shumë se 2 miliardë.

Lufta e Dytë Botërore përhapi komunizmin dhe një mbeturinë e komunizmit sovjetik sot po shkon në luftë në Ukrainë.

A do ishte Shqipëria një vend komunist nëse nuk do ishim pushtuar nga Gjermania naziste?

Unë mendoj se jo. Me shumë gjasë, do ishim një vend i varfër, por normal, ku prona nuk merrej nga shteti dhe ku mund të votoje kundër qeverië, siç edhe kishte ndodhur këtu, para Luftës së Dytë.

Fatkeqësisht ne kemi qenë dy herë, nën perden e gabuar. Dëmin më të madh në histori, pas turqve, na e kane bërë gjermanët. Kush mund ta mendonte këtë para 100 vitesh? Por kush na garanton se Gjermania nuk kthehet aty ku ishte dhe nga nevoja për tregje dhe lëndë të para, nuk e ndan gjysmen e Evropës me Rusinë??.

Blushi, i njohur ndryshe edhe si ortaku i inceneratorëve është rikthyer në skenë me një pasuri të shtuar qindra milionë.

Blushi njihet për një sërë skandalesh në jetën e tij. Ashtu siç CNA.al e ka denoncuar, ai ka një pasuri vlera e të cilës është të paktën 500 milionë, por që Ben Blushi në deklarimin e tij të pasurisë thotë se e ka blerë 30 mijë euro.

Një sipërfaqe prej 200 m2 nga të cilat 140 m2 në katin e parë të një godine, në një nga ajkat e qytetit të Korçës.

Sipas deklarimeve të pasurisë, ambienti është blerë në emër të vajzës së tij N. Blushi, por paratë janë paguar nga llogaria e Ben Blushit.

Gjithashtu ka marrë edhe një garazhd 60 metër katëror, i cili shërben ambientit prej 140 metër katëror.

 

Të dyja ambientet janë të lidhura së bashku dhe më pas atje është ndërtuar Pub Republika, një nga më të famshmit e Korçës, që administrohet nga njerëz të afërt të Blushit. Bëmat e ortakut të inceneratorëve janë të shumta dhe kanë bërë që pasuria e tij të shtohet gjithmonë e më shumë./E.K-CNA.al

Ben Blushi emëroi djalin e xhaxhait drejtor, pasi kompanitë e inceneratorëve blenë Lori Kafe

?Profecitë? e rreme të Ben Blushit/ Nga librat, tek mbetjet urbane

Ortakëritë e Ben Blushit me të kërkuarit e inceneratorëve/ SPAK përballë fakteve

Ekskluzive/ Inceneratorët 1.3 milionë dollarë pagesa për kompaninë në pronësi të gruas së Ben Blushit?!

Lajmet e fundit nga